پیش دبستانی و دبستان غیردولتی پسرانه تلاش اداره کل آموزش و پرورش استان تهران

خاطره ورود به مدرسه

فرق نمی‌کند در چه سن و سالی باشی، وقتی صدای قدم‌های پاییز در کوچه‌ها طنین‌ می‌اندازد، بی‌اختیار خاطرات شیرین روزهای مدرسه و شیطنت‌های پشت میز و نیمکت در ذهن یادآور می‌شود.

نخستین روز ماه مهر مدرسه هر سال رنگ و بوی خاصی داشت و خاطره این روز با جلوه های شیرین و ماندگاری در ذهن بچه ها بویژه کلاس اولی ها حک می شد؛ اما امسال نیمه شهریور ماه و در آغازین روز سال تحصیلی جدید، کرونا این ویروس مزاحم ، همه این حس و حال زیبای بچه ها را کم رنگ کرده است.

نخستین روز مدرسه برای کسانی که اولین بار پای در عرصه تعلیم و تربیت می گذارند، خاطره ای فراموش ناشدنی است که همواره با اشک ها و لبخندها برای کلاس اولی ها همراه است.

هر ساله با آغاز سال تحصیلی، نسلی جدید پای در عرصه تعلیم و تربیت می گذارد و به صفوف شاداب فراگیران علم و دانش می پیوندد.

زندگی همین مدرسه و کلاس، آمدن و رفتن ، درس خواندن و امتحان دادن ، شوخی و خنده کردن ، مهارت و تلاش برای خوب  و هدفدار زندگی کردن است که دانش آموزان باید قدر آن را بیشتر بدانند زیرا خاطرات شیرین آن قابل تکرار نیست.

در کلاس اول آموزگاران دلسوز به بچه ها درس زندگی، مهارت های زندگی و خواندن و نوشتن را یاد می دهند که ارزش آن غیر قابل توصیف است اما امسال به موضوع خود مراقبتی برای پیشگیری از کرونا و همچنین راههای کاهش استرس ناشی از کرونا هم می پردازند.

والدین خود مراقبتی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی را نباید به شکل ترس و وحشت از محیط و دوستان به فرزندانشان آموزش دهند چرا که اگر ترس از محیط در کودکان درونی سازی ذهنی شود آنها به سرعت افرادی درونگرا، منزوی، گوشه گیر و مضطرب خواهند شد.

نظرات خوانندگان
تا کنون هیچ نظری درباره این مطلب ثبت نشده است
نظر جدید
نام*
ایمیل
نظر*

متن تصویر*
مشاهده لیست تمام مطالب...