پیش دبستان و دبستان غیردولتی پسرانه تلاش

Talash Smart School

footer footer

معرفی کتاب

#کارآگاه بازیل موش نابغه 4

#معمای هتل

موشی که سفیر انگلیس در مکزیک است، از کارآگاه بازیل و «داوسون» مى‌خواهد براى حل معماى هتلى در گرَند کَنیون که قبلاً خودش صاحب آنجا بوده به مکزیک بروند. در حین این سفر، بازیل و داوسون با فرمانده‌اى آشنا می‌شوند که در مورد پرونده‌ى قاچاق عتیقه‌هاى مکزیکى به دست موش‌هاى توریست، شاغل، دانشجو و... صحبت مى‌کند. قاچاقچی‌ها قرار است این عتیقه‌ها را از مرز به خاک آمریکا وارد کنند. پس از اینکه آن‌ها به هتل مى‌رسند و درگیر معماى هتل مى‌شوند، باید تشخیص دهند که راز شبح هتل چیست. آیا پای دزدى در کار است؟ حالا که هتل بیشتر مسافرانش را از دست داده، از بین چند مسافر باقی‌مانده چه کسى در این ماجرا دست دارد؟

نویسنده: ایو تایتِس

مترجم: مانا یزدی‌ فر

قیمت:21000ت

ناشر: نشر پرتقال

  ژانر:فانتزی

معرفی کتاب دفتر خاطرات یک عنکبوت

#دفتر خاطرات یک عنکبوت

کتاب « دفتر خاطرات یک عنکبوت » مجموعه‌ای از خاطرات روزانه، بازی‌ها، ترس‌ها و آرزوهای یک بچه عنکبوت است. مخاطب در لابه‌لای خاطرات بامزه و جالب این بچه عنکبوت، با ویژگی‌های زیستی عنکبوت‌ها نیز آشنا می‌شود.

خاطرات بچه عنکبوت از ۱۰ اسفند آغاز می‌شود و تا ۱۲ خرداد ادامه دارد. بچه کرم در خاطرات‌اش از زندگی روزانه‌اش، بابابزرگ ماجراجویش، دوستان‌اش مگس و کرم، مدرسه و برنامه‌های آن، بازی‌ها و شیطنت‌هایش، غذاهایی که دوست ندارد، چیزهایی که از آن‌ها می‌ترسد و آرزویش صحبت می‌کند. در ابتدا و انتهای خاطرات‌اش نیز یک آلبوم دارد که در آن، تصاویر و اشیایی که برایش جالب بوده است، و حتی اولین پوستی که انداخته را چسبانده است.

متن داستان ساده و آسان‌خوان است. تصاویر به خوبی متن را تکمیل کرده‌اند. طنز در لابه‌لای متن و تصاویر تنیده شده است و باعث افزایش جذابیت کتاب شده است. دوستی عنکبوت با مگس پررنگ‌ترین موضوع کتاب است. دوستی‌ای که در حالت طبیعی نباید وجود داشته باشد و عجیب است، اما عنکبوت و مگس با وجود انتقادات اطرافیان و مشکلاتی که برایشان پیش می‌آید دوستان خوبی برای هم باقی می‌مانند.

امروز در مدرسه، روز خانواده بود، برای همینف من بابابزرگ را با خودم به مدرسه بردم. او سه چیز به ما یاد داد: ۱. عنکبوت‌ها حشره نیستند – حشره‌ها شش تا پا دارند. ۲. اگر عتکبوت‌ها نباشند، حشره‌ها می‌توانند دنیا را در دست بگیرند. ۳. پروانه‌ها با کمی سس دودی خوشمزه‌تر می‌شوند

ناشر: نیستان

نویسنده: دورین کرونین

مترجم: سمیرا کمالی

سال نشر: 1386

قیمت خرید فایل pdf :  2100 تومان

معرفی کتاب اختراع سری

کتاب اختراع سری (مجموعه مدرسه پرماجرا)

اسم من اِی. جِِی است و از مدرسه متنفرم.

می دانید من چه آرزویی دارم؟ اینکه برای یاد گرفتن همه چیزهایی که در مدرسه یادمان می دهند، توی کله هایمان رایانه ای داشته باشیم! یعنی برای ریاضی، علوم اجتمـاعی، روخوانی و تمام چیزهای به درد نخوری که معلم ها می گویند باید یاد بگیریم، نرم افزارهایی وجود داشته باشد. آن وقت فقط کافی است هر نرم افزاری را که لازم دارید، صاف توی سرتان نصب کنید. این جوری دیگر لازم نیست به مدرسه بروید! 
فکرش را بکنید. اگر کله های رایانه ای داشتیم، آن وقت می توانستیم وقت بیشتری برای انجام کارهایی که دلمان می خواهد، داشته باشیم. کارهایی مثل ورزش، بازی ویدئویی، سینما رفتن و هله هوله خوردن، خیلی کیف می دهد. اگر چنین رایانه ای وجود داشت، من به سه سوت یکی از آنها را می خریدم. ولی گمان می کنم تا وقتی که کسی پیدا شود و رایانه ای را که بشود توی کله مان نصب کنیم، اختراع کند ما ناچاریم همچنان به مدرسه برویم.عجب حال گیری ای!
ما تازه دورخوانی در کلاس دوشیزه دیزی را تمام کرده بودیم که آقای کلاتز، مدیر مدرسه، وارد کلاس شد. نکته قابل توجه در مورد او این است که هیچ مویی روی سرش ندارد. دریغ از یک تار مو! حدس می زنم وقتی کلاه سرش می گذارد، لیز می خورد و می افتد، چون چیزی نیست که آن را نگه دارد.  دوشیزه دیزی پرسید: « آقای کلاتز! ما لذت دیدار شما را مدیون چه هستیم؟ » ( این طرز حرف زدن بزرگ ترها برای گفتن این جمله است: « اینجا چه کار دارید؟ » ) آقای کلاتز گفت: « می خواستم یک جوک جدید برایتان تعریف کنم. »
اوه نه! آقای کلاتز بی مزه ترین جوک های تاریخ جهان را تعریف می کند. ( ۲) آقای کلاتز پرسید: « می دانید بهترین جایی که می شود یک دستگاه کنترل از راه دور را نگه داشت، کجاست؟ » همه فریاد زدیم: « کجاست؟ »  او جواب داد: « در یک جای دور! گرفتید؟ هاهاها! » جوک آقای کلاتز خیلی بی مزه بود، اما خودش از شدت خنده دولا شده

ناشر: انتشارات گام

نویسنده: دن گاتمن

سال انتشار: 1390

مترجم: مونا قائمی

قیمت خرید فایل pdf :  3000 تومان

معرفی کتاب

نام کتاب: درخت آرزو

نویسنده: کاترین اپلگیت

مترجم : آناهیتا حضرتی

نشر پرتقال

قیمت امروز: 20000 تومان

درباره کتاب:

«درخت آرزو» اثر دیگری از نویسنده‌ی کتاب پرفروش «پاستیل‌های بنفش» و برنده‌ی مدال نیوبری،‌ کاترین اپلگیت است. داستان از زبان یک درخت بلوط (درخت آرزو) تعریف می‌شود و زبانی شیرین و لطیف دارد. آنچه بیشتر از باقی نکات در این کتاب جلب توجه می‌کند موضوع انسان‌دوستی است؛ اینکه اگرچه تنفر حسی است که همیشه وجود دارد،‌ اما عشق قدرتمند‌تر است و می‌تواند تنفر را پاک کند. همچنان که داستان با زبانی ساده و شیرین پیش می‌رود، اطلاعات زیاد و مفیدی را درباره‌ی درختان و حیوان‌ها در اختیار مخاطب قرار می‌دهد. این کتاب همراه با تصاویر جذابش برای خواننده‌های نوجوان مناسب است.

درباره داستان:

یک درخت بلوط پیر توی محله هست که به خاطر برگ‌های قرمز زیبایش اسمش را گذاشته‌اند «قرمزی». او درخت آرزوی محله است. هرسال، مردم آرزوهایشان را روی تکه‌های پارچه می‌نویسند و آن را به شاخه‌های درخت گره می‌زنند. امسال خانواده‌ای جدید به محله اسباب‌کشی کرده‌اند، که البته حضورشان برای بعضی دیگر از اهالی خوشایند نیست. در بین ماجراهایی که برای دو خانواده‌ی این محله اتفاق می‌افتد، تجربه‌‌ی قرمزی به عنوان «درخت‌ آرزو» ،‌ می‌تواند نقش مهمی در سرنوشت اعضای آن خانواده داشته باشد.

برای فرزند من مناسب است؟

اگر فرزند شما زیاد دعوا می کند...

اگر به راحتی با ئیگران ارتباط برقرار نمی کند...

اگر نسبت به اطرافیانش احساس همدردی ندارد...

حتما این کتاب را در کنار او بخوانید.

معرفی کتاب : ماهی روی درخت

نام کتاب: ماهی روی درخت

نویسنده: لیندا موللی هانت

مترجم : مرضیه ورشوساز

نشر پرتقال

قیمت امروز: 21000 تومان

درباره کتاب:

پاتریشیا ریلی گیف (برنده جایزه افتخاری نیوبری): این کتاب واقعا فوق العاده است! کاش می توانستم یک نسخه از آن را به هر کودکی که مدرسه می رود، بدهم...

درباره داستان:

داستانی خواندنی درباره مشکلات دختری که در خواندن مشکل دارد و باور کرده خنگ است. اما آقای دنیلز، معلم جدید مدرسه، اینطور فکر نمی کند...

برای فرزند من مناسب است؟

اگر فرزند شما احساس می کند باهوش نیست...

اگر دائماً در مدرسه شیطنت و خرابکاری می کند...

اگر معلمش را دوست ندارد...

اگر از درس خواندن فراری است...

حتما این کتاب را در کنار او بخوانید.

معرفی کتاب چشم گرگ و دو داستان دیگر

نام کتاب: چشم گرگ و دو داستان دیگر

مترجم : اسمیرا سلیمی فاطمه صفری

نشر فرای علم (کتابهای بلوط)

قیمت امروز: 12000 تومان

درباره کتاب:

سه داستان جذاب و خواندنی با عنوان های چشم گرگ، سنگ تراش و کیک دشمنی

درباره داستان:

داستان اول روایت زندگی گرگی است که برای نجات خواهرش اسیر شکارچیان سودجو شده است...

داستان دوم حکایت سنگ تراشی است که برای مردی ثروتمند سنگ قبر تراشیده است...

داستان سوم حکایت پسری است که احساس می کند دوستی اش با استنلی-دوست صمیمی وی- در خطر است...

برای فرزند من مناسب است؟

اگر فرزند شما بین 10 تا 14 سال است...

حتما این کتاب را در کنار او بخوانید.

کتاب شماره 3

نام کتاب: قصه های شیرین مثنوی مولوی

تازه هایی از ادبیات کهن برای نوجوانان

نویسنده: جعفر ابراهیمی (شاهد)

نشر پیدایش

درباره داستان:

داستانهایی زیبا و شنیدنی برای کودکان و نوجوانان از مثنوی مولوی

درباره کتاب:

نویسنده کوشیده با انتخاب و بازنویسی داستان هایی که شنیدن آن ها برای نوجوانان جذابیت دارد، این گروه را به مراجعه به کتاب اصلی ترغیب نماید.

برای فرزند من مناسب است؟

اگر فرزند شما بین 6 تا 12 سال است...

حتما این کتاب را در کنار او بخوانید.

کتاب شماره 2

نام کتاب: قصه های گلستان و ملستان نسخه صوتی

قصه های خوب برای بچه های خوب جلد هفتم

نویسنده: مهدی آذریزدی

راوی: سهیل محزون

نشر: نوین کتاب گویا

خرید و دانلود اینترنتی: navaar.ir

مدت زمان: 5 ساعت و 30 دقیقه

حجم: حدود 300 مگابایت

قیمت امروز: 3300 تومان

درباره داستان:

داستانهایی زیبا و شنیدنی برای کودکان و نوجوانان از گلستان سعدی

درباره کتاب:

مهدی آذریزدی در این کتاب به سراغ باز نویسی داستان هایی رفته که شیخ اجل، سعدی شیرازی آنها را در گلستان خود گردآوری کرده و در کنار آن برخی از داستان های دیگر که به تقلید از سبک روایی سعدی در آثار دیگری گردآوری شده است نیز از دید آذریزدی مخفی نمانده و انتخاب نام ملستان بر این اثر نیز بر همین اساس صورت گرفته است.

این کتاب صوتی شامل 14 داستان این کتاب است که با صدای سهیل محزون و ضرب آهنگ و فراز و فرودهای زیبایش و نیز موسیقی ایرانی انتخاب شده توسط سپهر عباسی ترکیب شده و در یک لوح فشرده گردآوری شده است.

برای فرزند من مناسب است؟

اگر فرزند شما بین 6 تا 12 سال است...

حتما این کتاب را در کنار او بخوانید.