پیش دبستان و دبستان غیردولتی پسرانه تلاش

Talash Smart School

footer footer

معرفی کتاب

#آبی کوچولو

آبی کوچولو گم شده و پسری بنام ویل او را در جنگل پیدا می کند. آبی کوچولو در طول راه نشانه هایی از خانه اش می دهد. خانه او در کوهستان است با پلکانی چوبی و یک پل چوبی بر روی رودخانه ای که زیر درختان بید جریان دارد، و درختان سیب به اندازه یک توپ، یک باغ، یک قصر و پرندگان و پدر که همه به رنگ آبی توصیف می شوند.

خانه او شباهت هایی هم با خانه ویل دارد، اما آن ها از پیدا کردن خانه آبی کوچولو ناامید می شوند. ویل آبی کوچولو را به خانه اش دعوت می کند. مادر بزرگ از اینکه آبی کوچولو پیدا شده خوشحال می شود. می دانید چرا؟ آخر او تکه گمشده یک بشقاب چینی به رنگ های آبی و سفید بود که چند وقت پیش شکسته بود. مادر بزرگ آبی کوچولو را به بشقاب چینی می چسباند. ویل خوشحال است چون دیگر آبی کوچولو صحیح و سالم در خانه اش است.

داستانی زیبا از رویا و تخیل کودکان که برای گروه سنی ٧- ١٢ سال مناسب است. تصاویر زیبای کتاب بر جذابیت آن افزوده است اثر چه متن و چه تصویر سبب تقویت تخیل کودک می شود و ذوق هنری او را افزایش می دهد.

گزیده‌هایی از کتاب آبی کوچولو گفت:" خانه ی من درختانی به رنگ آبی،با سیب هایی مانند توپ های آبی آسمانی دارد.من واقعا دلم برای سیب هایم تنگ شده است."

ناشر: نشر امیرکبیر

ویسنده: گی چپمن

مترجم: بیوک ملکی

سال نشر: 1389

قیمت:9000 تومان

معرفی کتاب دوست بزرگ

معرفی کتاب دوست بزرگ

کتاب دوست بزرگ داستانی است درباره دوستی و رعایت حد دوستی را مطرح می‌کند. مادر بچه‌کلاغ وقتی می‌فهمد دوست تازه‌ی او یک فیل است نگران می‌شود و مانند هر مادر نگرانی، به بچه‌کلاغ هشدار می‌دهد و برای قطع دوستی با فیل دلایل مختلفی را مطرح می‌کند. ولی بچه‌کلاغ برای همه‌ی آن‌ها جوابی دارد که ثابت کند دوستی‌اش با فیل اشتباه نیست. مادر که هنوز مجاب نشده است به او هشدار می‌دهد مبادا با فیل کشتی بگیرد یا وسط آب برود.

بچه کلاغ به مادرش اطمینان می‌دهد هیچ کدام از این کارها را نخواهد کرد و یادآوری می‌کند که او می‌داند یک فیل چه می‌کند و یک کلاغ چه عادت‌هایی دارد. مادر سرانجام آخرین تیر خود را رها می‌کند و از او می‌پرسد که چگونه با فیل گفت وگو می‌کند. بچه‌کلاغ در پاسخ می‌گوید درست است که او زبان فیل را بلد نیست ولی آن دو می‌توانند به زبان اشاره و با نگاه با یک دیگر ارتباط برقرار کنند و احساس خود را به یک دیگر منتقل کنند. مادر که تا حدودی آرام شده است این‌بار برای فیل اظهار نگرانی می‌کند و از او می‌خواهد که از فیل رفتارهای کلاغ‌ها را نخواهد. بچه کلاغ که دیگر بی‌حوصله شده است می گوید من می‌دانم با چه کسی دوستی می‌کنم. او یک فیل ساده است نه یک فیل پرنده.

داستان با طرح دوستی بچه‌کلاغ و بچه‌فیل، موضوع هم « قد و اندازه بودن » در دوستی را به خوبی بیان می‌کند. هم چنین به والدین می‌گوید که در عین حال که باید هوای کودکان را داشته باشند و چتر حمایتی‌شان برسر کودکان باشد، نباید آنان را دست کم بگیرند و باید به کودکان اطمینان کرد..

انتشارات: نیستان

نویسنده: بابک صابری

سال انتشار: 1396

قیمت خرید فایل pdf :  6200 تومان

معرفی کتاب

#کتاب پتوی جادویی خانه ما

این کتاب دربردارنده داستانی کودکانه در موضوع استفاده بهینه از انرژی است. در این داستان و در جریان رخدادهای آن «آزاده» و «کسری» دو خواهر و برادر دوقلو با کرسی و نحوه ی استفاده از آن و چگونگی کاهش مصرف سوخت با استفاده از کرسی و نیز کاهش هدر رفت گرما از منزل با استفاده از پنجره‌های دوجداره آشنا می‌شوند.

ناشر: کرج: آبتین رسانه هنر، 1396.

مؤلفان:فاطمه علیپور، سامان پارسامنش

ناشر: آبتین رسانه هنر

ویراستار:اعظم علی پور

قیمت خرید فایل pdf :  4250 تومان

معرفی کتاب

شنگال کوچولو نمیداند چیست؟ نمیداند دقیقا به چه دردی میخورد؟ او نه چنگال است و نه قاشق. هیچ وقت سر سفره از او استفاده نمیشود. نه چنگال ها او را میپذیرند و نه قاشق ها. شنگال دلش میخواهد به درد کاری بخورد، می خواهد در یک گروه قرار بگیرد و همه او را بپذیرند. 

پس تصمیم میگیرد خود را شبیه قاشق ها یا چنگال های دیگر بکند. اما موفق نمیشود، چون او نه قاشق است نه چنگال تا اینکه روز سرو کله ی یک بچه کوچولو در خانه پیدا میشود. او آنقدر کوچک است که نمیتواند از قاشق و چنگال استفاده کند. به چیزی احتیاج دارد که هم قاشق باشد و هم چنگال و این همان چیزی است که شنگال برای آن ساخته شده است.

داستان شنگال به تفاوت های فردی و نقاط قوت یا ضعف هرکس میپردازد. در خلال داستان کودک میبیند که ویژگی های متفاوت شنگال نه تنها بد و بی مصرف نیست، بلکه بسیار مفید است و برای هدفی خاص طراحی شده است

نویسنده : کیومکلیر

تصویرگر : ایزابل آرسنالت

مترجم : زهره پریرخ

معرفی کتاب

برای چه کسی زندگی می کنی؟ خودت یا دیگران؟ کرمی را می‌شناسم که تصمیم گرفت برای شنیدن «صد آفرین گفتن» دیگران، هر کاری بکند.

البته بیچاره کارهایی می‌کرد که به نفع دیگران هم بود؛ آتش جنگل را خاموش کرد، تونلی طولانی از این سر شهر به آن سر ساخت، برج بلند ساخت و... راستی داشت یادم می‌رفت، بعضی وقت ها هم که کاری نبود انجام بدهد تا صد آفرین بشنود، هر طوری بود یک کاری جور می‌کرد.

یک روز که از کنار سد بزرگی می‌گذشت، با زحمت سوراخ کوچکی در سد ایجاد کرد. بعد هم تنش را باد کرد و خودش را توی سوراخ جا کرد و با صدای بلند فریاد زد تا همه فداکاری او را ببینند! او خودش را به آب و آتش می‌زد تا دیگران تاییدش کنند و حسابی هم معروف شده بود، اما یک روز دید که تنها و غمگین است! هیچ کس را ندارد! خیلی خسته است! یعنی یک جای کارش اشکال داشت؟ اگر گفتی چه کسی او را متوجه این مسئله کرد؟

نویسنده : سروناز پریشان‌زاده

گروه سنی : ٧ تا ۱٨ سال به بالا

سال انتشار : ۱٣٨٩

معرفی کتاب

کتاب تکخال به نویسندگی پیام ابراهیمی و تصویرگری رضا دالوند به‌زودی منتشر می‌شود. رضا دالوند از تصویرگران توانای ایرانی است که با خلق تصاویر بسیار زیبا در این کتاب، موفق به راهیابی به لیست تصویرگران دهمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب شارجه ۲۰۱۸ شده که از تاریخ ۹ تا ۱۹ آبان با حضور ناشران و تصویرگران و نویسندگان برگزار می شود. این تصویرگر خلاق با تصاویر تاثیرگذار به نمایشگاه بولونیا ۲۰۱۸ نیز راه یافته است.

در داستان این کتاب با شخصیت آبتین آشنا می شویم. تمامی افراد خانواده آبتین قهرمان ورزشی بودند اما او هیچ شباهتی به بقیه افراد خانواده نداشت. نه قهرمان بود، نه علاقه ای به قهرمانی داشت و نه حتی مانند تمام اعضای خانواده یک خال سیاه بزرگ بالای لبش داشت. خانواده آبتین تمام تلاششان را کردند تا از او یک قهرمان بسازند اما موفق نشدند و حسابی از او ناامید شده بودند تا اینکه روزی آبتین فکر بکری کرد…

بچه آدم

«ببخشید تو چی هستی؟»
«یعنی چی من چی هستم؟»
«خب یعنی چه جور حیوانی هستی؟»
توی دلم گفتم: «ای وای، حنما الان توی دل همان جنگلی هستم که مامان برایم گفته بود. گوسفند بیچاره تا حالا توی زندگی اش بچه ی آدم ندیده!»
گفتم: « من حیوان نیستم، لئونارد هستم.»
گوسفند ازم پرسید: «لئوناردو یک جور پلنگ است؟»
«نخیر! اسمم لئونارد است. اصلا بگو ببینم اسم خودت چی است؟»
«گوسفند»
«آهان.متوجه شدم»
بعد گوسفند مرا بو کرد ویک سوال خنده دار ازم پرسید:
«تو به چه دردی می خوری؟»

معرفی کتاب

عنوان اصلی : 

The Giving Tree

نویسنده :

Shel Silverstein

شل سیلور استاین

برگردان : 

رضی هیرمندی

پدیدآورندگان :

شل سیلور استاین

رضی هیرمندی

ناشران :

آروین

سال نشر : 

۱۳۷۷

نگارنده : 

ژاله فروهر

روزی، روزگاری درختی بود و او پسرک کوچکی را دوست می داشت. پسرک تا خردسال بود با شاخه هایش بازی می کرد ، سیب هایش را می خورد و در سا یه اش می خوابید .به تدریج که بزرگ تر شد دیگر کمتر با درخت انس داشت. او گرفتار عشق ، روز مره گی و گذران زندگی شد و درخت را ترک کرد ، اما در زمان های پر شمار بر می گشت و از درخت تقاضایی داشت و درخت هر بار با مهر او را بی پاسخ نمی گذاشت. وقتی برای آخرین بار باز گشت دیگر...