پیش دبستان و دبستان غیردولتی پسرانه تلاش

Talash Smart School

footer footer

معرفی کتاب

#کارآگاه بازیل موش نابغه 4

#معمای هتل

موشی که سفیر انگلیس در مکزیک است، از کارآگاه بازیل و «داوسون» مى‌خواهد براى حل معماى هتلى در گرَند کَنیون که قبلاً خودش صاحب آنجا بوده به مکزیک بروند. در حین این سفر، بازیل و داوسون با فرمانده‌اى آشنا می‌شوند که در مورد پرونده‌ى قاچاق عتیقه‌هاى مکزیکى به دست موش‌هاى توریست، شاغل، دانشجو و... صحبت مى‌کند. قاچاقچی‌ها قرار است این عتیقه‌ها را از مرز به خاک آمریکا وارد کنند. پس از اینکه آن‌ها به هتل مى‌رسند و درگیر معماى هتل مى‌شوند، باید تشخیص دهند که راز شبح هتل چیست. آیا پای دزدى در کار است؟ حالا که هتل بیشتر مسافرانش را از دست داده، از بین چند مسافر باقی‌مانده چه کسى در این ماجرا دست دارد؟

نویسنده: ایو تایتِس

مترجم: مانا یزدی‌ فر

قیمت:21000ت

ناشر: نشر پرتقال

  ژانر:فانتزی

معرفی کتاب گوانجی و 360 درجه جادویی

#کتاب گوانجی و 360 درجه جادویی

من هری پاتر نیستم، ارباب حلقه ها هم نیستم، حتی جادوگر شهر اُز هم نیستم. فقط و فقط یک پسر معمولی هستم، در یک خانه ی معمولی، با یک هدیه ی تولدِ.... نه، به این هدیه نمی توان گفت معمولی، به نظر من که باید آن را یک هدیه ی... صبر کنید!
تا حالا فکر کرده اید مسخره ترین هدیه ی تولدی که می توانید بگیرید، چیست؟ نه! خب، راستش را بخواهید، من هم هیچ وقت به این فکر نکرده بودم. یعنی همیشه این طور به نظر می آید که هدیه باید یک چیز خیلی خیلی خوب باشد و به قول آدم بزرگ ها خیلی خیلی خاص، آن هم هدیه ی تولد یازده سالگی من که درست روز اول مدرسه باید از یک شخص خاص می گرفتم. این شخص، بابای فضانورد من بود.
نمی دانم شما بابا دارید یا نه؟ اما اگر بابای شما هم مثل بابای من مرده باشد، باید بدانید که مرده ها یک لباس فضانوردی می پوشند و بعد به آسمان می روند، آن بالا بالاها که دست هیچ آدم زمینی بهشان نرسد. این را مامانم هروقت می خواهد از بابا بگوید، برایم تعریف می کند.
بابای من، مثل هر بابای دیگری که برای بچه اش هدیه ی تولد می خرد، یک هدیه برایم یادگاری گذاشته و از مامان خواسته آن را روز تولد یازده سالگی ام به من بدهد. وقتی می پرسم چرا در یازده سالگی؟ مامان دستی روی موهایم می کشد و می گوید: « چون بچه ها در یازده سالگی باید امتحان نهایی بدهند؛ بابایت فکر می کرد وقتی بچه ای بتواند امتحان نهایی بدهد، پس آن قدر بزرگ شده که یک هدیه ی خاص بگیرد. »

امروز، بله درست همین امروز، روز تولد یازده سالگی من است و من دیشب تا صبح خواب هدیه ی بابا را می دیدم. در خواب هایم هدیه ی بابا یکی نیست، هزارتا هدیه است که جلوم رژه می رود، یک آدم آهنی شارژی، یک دوچرخه، یک تفنگ، یک ماشین پلیس و... بقیه اش

 

انتشارات : پیدایش

سال انتشار: 1393

قیمت خرید فایل pdf :  4200 تومان

معرفی کتاب خاطرات یک بی عُرضه

خاطرات یک بی عرضه13 (دفترچه آبی متالیک)

اثری است از جف کینی به ترجمه ندا شادنظر و صفحه آرایی حسنی عامل که توسط انتشارات ایران بان به چاپ رسیده است. ماجرا از این قرار است که تعطیلات کریسمس نزدیک است و گرگ هفلی و خانواده اش بر خلاف سال های پیش که در خانه می ماندند و جشن می گرفتند تصمیم میگیرند که با توجه به سردبودن هوا به استراحتگاهی در جزیره ای گرمسیری به نام جزیره ی گردنبند بروند. استراحت در چنین جزیره ای می تواند خیلی لذت بخش باشد اما بشرطی که هیچ چیز دردسرسازی وجود نداشته باشد!

گزیده ای از کتاب

وقتی کسی از تعطیلاتش با تو حرف می زند، بدترین بخش قضیه این است که تظاهر کنی چقدر از شنیدن حرف هایش خوشحال هستی؛ چون هیچ کس دوست ندارد درباره خوشی های نداشته اش چیزی بشنود.

تنها قسمت از تعطیلات دیگران که دلم می خواهد درباره اش بشنوم، زمانی است که اوضاع اصلا خوب پیش نرفته است؛ به این ترتیب، به خاطر نداشتن چنین تعطیلاتی دیگر غبطه نمی خورم.

راستش خانواده ما تازه از تعطیلات بازگشته اند و باور کن اگر می توانستم خانه بمانم، حتما این کار را می کردم؛ اما چاره دیگری نداشتم.
چند هفته پبش، حتی قرار نبود سفر برویم. قرار بود مثل هر سال تعطیلات کریسمس را جشن بگیریم و من هم برای این روزها لحظه شماری می کردم.
اما مامان و بابا برای هر کارهایی که قرار بود در تعطیلات کریسمس انجام دهیم، اضطراب زیادی داشتند. ما سخت در تکاپوی تزئین کردن خانه بودیم و هیچ چیز آنطوری پیش نمی رفت که انتظارش را داشتیم.

مطمئنم با همکاری هم می توانستیم همه کارها را به موقع انجام دهیم؛ اما شبی از تلویزیون آگهی ای پخش شد که تمام برنامه های ما را برای تعطیلات کریسمس به هم ریخت.

ناشر: ایران بان

مولف: جف کینی

مترجم: ندا شاد نظر

سال چاپ:1398

قیمت خرید فایل pdf :  15000 تومان

معرفی کتاب

نام کتاب: درخت آرزو

نویسنده: کاترین اپلگیت

مترجم : آناهیتا حضرتی

نشر پرتقال

قیمت امروز: 20000 تومان

درباره کتاب:

«درخت آرزو» اثر دیگری از نویسنده‌ی کتاب پرفروش «پاستیل‌های بنفش» و برنده‌ی مدال نیوبری،‌ کاترین اپلگیت است. داستان از زبان یک درخت بلوط (درخت آرزو) تعریف می‌شود و زبانی شیرین و لطیف دارد. آنچه بیشتر از باقی نکات در این کتاب جلب توجه می‌کند موضوع انسان‌دوستی است؛ اینکه اگرچه تنفر حسی است که همیشه وجود دارد،‌ اما عشق قدرتمند‌تر است و می‌تواند تنفر را پاک کند. همچنان که داستان با زبانی ساده و شیرین پیش می‌رود، اطلاعات زیاد و مفیدی را درباره‌ی درختان و حیوان‌ها در اختیار مخاطب قرار می‌دهد. این کتاب همراه با تصاویر جذابش برای خواننده‌های نوجوان مناسب است.

درباره داستان:

یک درخت بلوط پیر توی محله هست که به خاطر برگ‌های قرمز زیبایش اسمش را گذاشته‌اند «قرمزی». او درخت آرزوی محله است. هرسال، مردم آرزوهایشان را روی تکه‌های پارچه می‌نویسند و آن را به شاخه‌های درخت گره می‌زنند. امسال خانواده‌ای جدید به محله اسباب‌کشی کرده‌اند، که البته حضورشان برای بعضی دیگر از اهالی خوشایند نیست. در بین ماجراهایی که برای دو خانواده‌ی این محله اتفاق می‌افتد، تجربه‌‌ی قرمزی به عنوان «درخت‌ آرزو» ،‌ می‌تواند نقش مهمی در سرنوشت اعضای آن خانواده داشته باشد.

برای فرزند من مناسب است؟

اگر فرزند شما زیاد دعوا می کند...

اگر به راحتی با ئیگران ارتباط برقرار نمی کند...

اگر نسبت به اطرافیانش احساس همدردی ندارد...

حتما این کتاب را در کنار او بخوانید.

معرفی کتاب : ماهی روی درخت

نام کتاب: ماهی روی درخت

نویسنده: لیندا موللی هانت

مترجم : مرضیه ورشوساز

نشر پرتقال

قیمت امروز: 21000 تومان

درباره کتاب:

پاتریشیا ریلی گیف (برنده جایزه افتخاری نیوبری): این کتاب واقعا فوق العاده است! کاش می توانستم یک نسخه از آن را به هر کودکی که مدرسه می رود، بدهم...

درباره داستان:

داستانی خواندنی درباره مشکلات دختری که در خواندن مشکل دارد و باور کرده خنگ است. اما آقای دنیلز، معلم جدید مدرسه، اینطور فکر نمی کند...

برای فرزند من مناسب است؟

اگر فرزند شما احساس می کند باهوش نیست...

اگر دائماً در مدرسه شیطنت و خرابکاری می کند...

اگر معلمش را دوست ندارد...

اگر از درس خواندن فراری است...

حتما این کتاب را در کنار او بخوانید.

معرفی کتاب چشم گرگ و دو داستان دیگر

نام کتاب: چشم گرگ و دو داستان دیگر

مترجم : اسمیرا سلیمی فاطمه صفری

نشر فرای علم (کتابهای بلوط)

قیمت امروز: 12000 تومان

درباره کتاب:

سه داستان جذاب و خواندنی با عنوان های چشم گرگ، سنگ تراش و کیک دشمنی

درباره داستان:

داستان اول روایت زندگی گرگی است که برای نجات خواهرش اسیر شکارچیان سودجو شده است...

داستان دوم حکایت سنگ تراشی است که برای مردی ثروتمند سنگ قبر تراشیده است...

داستان سوم حکایت پسری است که احساس می کند دوستی اش با استنلی-دوست صمیمی وی- در خطر است...

برای فرزند من مناسب است؟

اگر فرزند شما بین 10 تا 14 سال است...

حتما این کتاب را در کنار او بخوانید.

معرفی کتاب پایه پنجم

نام کتاب: قصه های گلستان و ملستان نسخه صوتی

قصه های خوب برای بچه های خوب جلد هفتم

نویسنده: مهدی آذریزدی

راوی: سهیل محزون

نشر: نوین کتاب گویا

خرید و دانلود اینترنتی: navaar.ir

مدت زمان: 5 ساعت و 30 دقیقه

حجم: حدود 300 مگابایت

قیمت امروز: 3300 تومان

درباره داستان:

داستانهایی زیبا و شنیدنی برای کودکان و نوجوانان از گلستان سعدی

درباره کتاب:

مهدی آذریزدی در این کتاب به سراغ باز نویسی داستان هایی رفته که شیخ اجل، سعدی شیرازی آنها را در گلستان خود گردآوری کرده و در کنار آن برخی از داستان های دیگر که به تقلید از سبک روایی سعدی در آثار دیگری گردآوری شده است نیز از دید آذریزدی مخفی نمانده و انتخاب نام ملستان بر این اثر نیز بر همین اساس صورت گرفته است.

این کتاب صوتی شامل 14 داستان این کتاب است که با صدای سهیل محزون و ضرب آهنگ و فراز و فرودهای زیبایش و نیز موسیقی ایرانی انتخاب شده توسط سپهر عباسی ترکیب شده و در یک لوح فشرده گردآوری شده است.

برای فرزند من مناسب است؟

اگر فرزند شما بین 6 تا 12 سال است...

حتما این کتاب را در کنار او بخوانید.