پیش دبستان و دبستان غیردولتی پسرانه تلاش

Talash Smart School

footer footer

معرفی کتاب من به خودم افتخار می کنم

#من به خودم افتخار می کنم

شما به خودتان افتخار می‌کنید؟

امیدواریم که جوابتان به این سؤال‌ مثبت باشد، ولی گاهی آدم‌های با اعتماد به نفس هم از این پاسخ مطمئن نیستند. اعتماد به نفس فرزندتان را با تکرار این جمله‌ی مثبت بالا ببرید: من به خودم افتخار می‌کنم.

حتی وقتی همه‌چیز خیلی سخت می‌شود، وقتی یک چیزهایی خراب می‌شود، وقتی بعضی چیزها خلاف انتظار پیش می‌رود، باز هم بچه‌ها باید به خودشان افتخار کنند.

تسلط به احساسات برای افراد کم سن و سال کار راحتی نیست، به همین علت بچه‌ها به کمک ما نیاز دارند!

عبارت‌های این کتاب، مهارت بچه‌ها را برای تسلط به احساسات منفی که در مواقع خاص سراغشان می‌آید، بالا می‌برد. به بچه‌هایتان یاد بدهید خودشان را باور داشته باشند، این هدیه‌ای است که تمام عمر برایشان ماندگار می‌شود.

از آن‌جایی که معلم‌ها و والدین سخت‌ترین مسئولیت را بر دوش دارند، این کتاب برای هردوی آن‌ها مناسب است.

نویسنده: لاری رایت

مترجم: ماندانا غفارزاده

قیمت خرید فایل pdf :  2000 تومان

معرفی کتاب کلوچه‌های شکلاتی و آقای هیولا

#معرفی کتاب کلوچه‌های شکلاتی و آقای هیولا

کتاب کلوچه‌های شکلاتی و آقای هیولا داستانی نوشته‌ی مایکل یو از مجموعه ماجراهای اریک انتخاب شده است و درباره‌ کودکی که نمی‌خواست بخوابد! است. کتاب کلوچه‌های شکلاتی و آقای هیولا با ترجمه شبنم حیدری‌‌پور از محصولات انتشارات مهرسا است. 

درباره‌ی کتاب کلوچه‌های شکلاتی و آقای هیولا

اریک یک پسر کوچولوی چهارساله مثل بقیه‌ی بچه‌های چهارساله است. دقیقا مثل همه‌ی آن‌ها، اصلا خوابیدن را دوست ندارد و دلش نمی‌خواهد به حمام برود و دندان‌هایش را مسواک بزند. اریک دوست ندارد لباس خواب بپوشد و برای خوابیدن آماده بشود. اما مثل هر چهارساله‌ی دیگری، دوست دارد که بازی کند. بازی کند و بازی کند. مامان اریک برای اینکه او را به رختخواب بفرستد، ترفند جالبی دارد که شامل یک هیولای جذاب و بانمک و یک بشقاب کلوچه شکلاتی می‌شود... به به! اریک هم که عاشق اژدها، دایناسور و هیولا است و کلوچه‌ی شکلاتی هم که دیگر جای خود دارد! شما فکر می‌کنید کلوچه‌های شکلاتی و آقای هیولا موفق می‌شود اریک کوچولوی چهارساله را به رختخواب بفرستند؟

کتاب کلوچه‌های شکلاتی و آقای هیولا را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

کتاب کلوچه‌های شکلاتی و آقای هیولا برای کودکان سن پیش از دبستان و کودکانی که به مدرسه می‌روند جذاب و خنده‌دار است.

انتشارات مهرسا

سال انتشار: 1398

قیمت خرید فایل pdf :  6000 تومان

معرفی کتاب

#خوابم یا بیدار

داستان اول ماجرای دختری به نام گیسوست که عاشق گربه‌هاست. یک شب گیسو خواب عجیبی دید و در خواب فریاد ‌کشید: «خوابم یا بیدار؟» ... و داستان دوم ماجرای گربه‌ی سفید تپلی است که عاشق بازی بود. یک روز گربه قشنگ داستان چیز عجیبی دید. همان چیزی که دلش می‌خواست ولی نمی‌دانست خواب است یا بیدار؟

کتاب را یک بار از اول تا وسط و یک بار از آخر تا وسط بخوانید تا جریان گیسو و گربه سفید تپلی را متوجه شوید.

قصه‌های مرغک مجموعه‌ای از کتاب‌هاست که بازی، سرگرمی و تصویر را با متن همراه می‌کند تا به بالا رفتن توانایی‌های متنوع کودکان کمک کند. (کمک می‌کند تا دنیای اطراف‌شان را بهتر حس ‌کنند و بشناسند، با کنجکاوی به دنیا بنگرند و حساس و جست‌وجوگر بار بیایند. ذهنشان پرورش پیدا کند و نیروی اندیشه در آن‌ها رشد کند.)

این کتاب که مناسب کودکان بالای ۴ سال است با شمارگان ۲هزار و ۵۰۰ نسخه به قیمت ۱۵هزار تومان از سوی کانون منتشر شده است.

کتاب ۳۲ صفحه‌ای «خوابم یا بیدار؟» که به تازگی رونمایی شده است در فروشگاه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سراسر کشور و مجموعه شهر کتاب در دسترس علاقه‌مندان قرار داد.

معرفی کتاب

#مداد

کتاب «مداد» داستانی است جذاب نوشته الن البرگ و تصویرگری بروس اینگمن

روزی روزگاری مدادی بود یک مداد کوچولوی تنها، همین و بس.  او مدت‌ها گوشه‌ای افتاده بود تا اینکه یک روز تکانی به خود داد و کمی لرزید. راه افتاد و بنا کرد به نقاشی. پسری کشید به اسم بانجو، بانجو گفت: برای من یک سگ بکش! یک سگ واق واقی کشید به اسم بروس، برای بروس هم یک گربه به اسم میلدی، خانه کشید خیابان کشید پارک کشید، یک قلمو به اسم کیتی کشید تا همه نقاشی‌های قبلی را رنگ کند. برای بانجو پدر و مادر و پدربزرگ و مادربزرگ و عمو و خاله و دوست کشید و کیتی رنگ کرد تا اینکه دردسرها شروع شد. توپ، شیشه را شکست و خرابکاری پشت خرابکاری! همه شروع کردند به غر زدن. وقتی غرها بالا گرفت مداد هم یک فکر بکر کرد می‌دانید چه چیزی کشید؟ بله یک پاک‌کن! و حالا پاک‌کن شروع کرد به پاک کردن هر چیزی که مداد می‌کشید ای وای حالا چه باید می‌کرد؟ فکر کرد و یک فکر بکر دیگر به سرش زد و شروع کرد به کشیدن یک .....

 مفاهیم اصلی کتاب:

 • تنهایی
 • خلق هنری
 • سیاه و سفید
 • رنگی
 • نام
 • اعتراض
 • فرار
 • کمک
 • تغییر
 • تضاد
 • نیاز
 • بود/نبود

تکنیک های کاربردی:

 • زیبایی شناسی
 • نام گذاری
 • آفرینش
 • طرح مسئله
 • حل مسئله
 • تضاد آفرینی
 • آشنایی زدایی
 • معناسازی

کتاب «مداد» از همان صفحه اول بعد از جلد تکلیف ما را با مداد ماجراجویی که اسم و تصاویر هرکسی و هرچیزی را می‌کشد روشن می‌کند. او یک مداد تنهاست که از تنهایی خود خسته شده و حالا وقت آفرینش جهانی پر از موجودات مختلف است. او هر چیزی که می‌کشد برایش نامی انتخاب می‌کند. به نیاز موجودات خلق‌شده توجه می‌کند و زنجیره‌ای از تولیدات خود را در دل سیاهی و سپیدی شب و روز مانندی خلق می‌کند. اما برای زیبایی یک چیز کم است رنگ‌ها را هم به دل این جهان می‌کشاند. حالا که زیبایی و دوستی و لذت همه جا منتشر شده کم کم غرغرها و نارضایتی‌ها هم بیرون می‌آید و پای شرارت هم به این جهان نقاشی باز می‌شود. چه چیزی بهتر از پاک‌کن! اما پاک‌کن از پاک کردن لذت می‌برد و مثل مرگ پایانی می‌شود بر وجود همه تصاویر و داستان‌های‌شان که مداد خلق کرده و باید به فکر چاره افتاد. همیشه چاره‌ای هست و می‌توان به حل مساله امید بست.

در کتاب «مداد» که به شکل کنایی نوعی آفرینش و نام‌گذاری مخلوقات و حتا مرگ آن‌ها تداعی می‌شود، مخاطبان کودک و بزرگسال می‌توانند یکبار خود را همچون مداد ماجرا در جایگاه خالق ببینند و تصمیم بگیرند به بود و نبود موجودات. چالشی مهم چه کسانی باشند و چرا؟ چه کسانی حذف شوند؟ چرا؟

ایده قصه بسیار درخشان و پرداخت آن شکل گرفته است؛ تصویرگری ساده اما ممتاز آن جا برای تصاویر ذهنی مخاطب باز گذارده و ترجمه روان و طنازانه رضی هیرمندی کار را تمام کرده است.

معرفی کتاب

#معرفی کتاب

# عسل چیست

یک روز روباه، موش و گورکن برای تفریح به جایی سرسبز و زیبا رفتند تا چند ساعتی بازی کنند و خوش بگذرانند اما در حین بازی، توپ ِ آنها به طور اتفاقی به کندوی زنبورهای عسل خورد و این کار باعث شد که تعداد زیادی زنبور عصبانی آن ها را دنبال کنند. بچه ها مسیری طولانی را دویدند تا از دست زنبورها فرار کنند. با این که بالاخره زنبورها آن ها را رها کردند اما هرکدام گرفتار چند نیش زنبور شدند. بچه ها فوراً پیش خرس دانا رفتند و در حالی که محل گزیدگی شان حسابی می سوخت ماجرا را برای خرس دانا تعریف کردند. آقای خرس تصمیم گرفت که برای بچه ها، کلاسی فوق العاده تشکیل دهد و درباره ی زنبورهای عسل و چگونگی زندگی شان توضیحات مفصلی ارائه دهد.... .

در هر صفحه از کتاب، نقاشی رنگی زیبایی مرتبط با موضوع داستان کشیده شده و در پایین همان صفحه سایه هایی از نقاشی بالا وجود دارد که داخل آن ها خالی است و کودک باید با توجه شماره ی نوشته شده در داخل هر شکل، برچسب مناسب را از میان برچسب های موجود در وسط کتاب جدا کرده و بچسباند. به عنوان مثال؛ نقاشی یکی از صفحات، موش را نشان می دهد که داخل رودخانه رفته و بقیه بیرون ایستاده اند. پایین همان صفحه سایه ی موشِ خیس شده وجود دارد که عدد 19 داخل آن نوشته شده، نو آموز باید از میان برچسب ها، برچسبی را که تصویر موش را نشان می دهد و در کنارش عدد 19 نوشته شده جدا کند و در جای مناسب بچسباند.

مجموعه ی قصه های خرس دانا در برگیرنده ی تعدادی کتاب است که برای کودکان گروه سنی "الف" و "ب" به چاپ رسیده است. شخصیت اصلی در همه ی کتاب ها خرسِ پیری ملقب به خرس داناست. او با دوستانش روباه، موش و گورکن که در جنگلی سرسبز زندگی می کنند و هر بار خرس دانا درباره ی موضوعی با دوستانش صحبت کرده و به آن ها اطلاعات می دهد. تعدادی برچسب رنگی مرتبط با موضوع مورد آموزش در هریک از کتاب ها وجود دارد که مخاطب می تواند با استفاده از راهنمایی های کتاب آن ها را در محل های مناسب بچسباند. این کار نه تنها سبب سرگرمی کودکان می شود بلکه تمرکز و توجه آن ها را نیز بالا می برد....

# عسل چیست.

# کارلوس_بوسکوئز.

# انتشارات_چکه.

# 6000 تومان.

معرفی کتاب

کتاب فوق ماجرای سفر موشی رورو، جیکی رورو و گوشی رورو را با قطار روایت می کند. در حین سفر آن ها موارد مختلفی را به کودکان در قالب شعر می آموزند. بچه ها یاد میگیرند که سوخت قطارها در قدیم چوب و زغال سنگ بوده و سرعت بسیار پایینی داشته اند اما کم کم با تبدیل شدن به قطار های دیزلی سرعت بیشتری پیدا کردند. همچنین قطارها روی ریل حرکت می کنند و به همین خاطر چرخ های آهنی دارند، واگن ها با بست هایی به هم وصل شده تا از هم جدا نشوند و پشت سر هم حرکت می کنند. همچنین کودکان با وظایف ماموران قطار که در ایستگاه بین مسیر مستقر هستند آشنا می شوند. نقاشی های رنگی و شادی در تمام صفحات کتاب به چشم می خورد که کودک با تماشای آن ها مفهوم شعر را بهتر درک کرده و سبب نهادینه شدن موارد مورد آموزش می شود.

مجموعه سفرهای سه رورو کتاب های داستان کوچکی است که شخصیت های اصلی در همه ی آن ها یک موش ملقب به موشی رورو، گنجشک ملقب به جیکی رورو و خرگوش ملقب به گوشی رورو است. این سه دوست با وسایل نقلیه مختلفی چون قطار، کشتی، سفینه، هواپیما و ... به جاهای مختلف سفر کرده و تجربیاتشان را در قالب شعرهایی آموزنده در اختیار بچه ها قرار می دهند.

برشی از متن:

اون قطار سبز قدیمی

پیر شده بخار نداره

تو ایستگاه بازنشسته میشه

جونی برای کار نداره

وقتی این قطار جوون بود

آدم و بار میشد سوارش

به زور از ایستگاه راه می افتاد

هوا می رفت دود و بخارش

سوختش چی بود؟ چوب و زغال سنگ

سرعتش هم خیلی یواش بود

قشنگ ترین چیزی که اون داشت

چیش چیش و هوهوی صداش بود

قطارهای دیزلی حالا

سرعتشون هی شده بیشتر

راستی! بگم چرخ قطارها

آهنیه نمیشه پنچر

جاده ش دو تا ریل داره

مثل دوتا خط رو زمینه

وقتی میگن خط راه آهن

منظورشون فقط همینه ....

 

#ریل_ و_قطار_مسافر_و_باد

#تونی_میتون

#انت-پارکر

#ناصر_کشاورز

#انتشارات_گیسا

قیمت:8000 تومان