پیش دبستان و دبستان غیردولتی پسرانه تلاش

Talash Smart School

footer footer

درباره ما

این مجتمع در سال 1370 تاسیس و آغاز به کار کرده است.به گونه ای که بعد از 26  سال  در چهار مقطع پیش دبستان، دبستان، متوسطه اول و متوسطه دوم مشغول به فعالیت می باشد. هدف از تاسیس این مجموعه غیر دولتی تربیت شهروندان سالم و متخصص برای آینده ی ایران سرافرازمان است.

دبستان پسرانه تلاش حدود 30 سال قبل با رویکرد "آموزش از نوعی دیگر" فعالیت خود را آغاز نمود و از بدو امر همواره دغدغه اصلی موسسان آن، ارکان آموزش بوده است که شامل معلمان، کادر آموزش و پژوهشی، دانش آموزان، خانواده، طرح و برنامه های آموزشی و پرورشی و سخت افزارهای مدرسه می باشد.

امروزه با بهره گیری از همت والای موسس این مجموعه جناب آقای قاضی میر سعید، مدیر جوان و باهوش مجموعه، کادر مجرب و با انگیزه، کارشناسان آموزشی، تشکیل شوراهای تصمیم گیری، راه اندازی واحد طرح و برنامه، واحد انتشارات، واحد IT و تولید نرم افزار همه و همه نشان از پویایی مجموعه و تغییرات مورد نیاز برای طی مسیر پر پیچ و خم تعلیم و تربیت در دنیای کنونی دارد. در دورانی که ایلان ماسک (مدیرعامل شرکت اسپیس ایکس) قول استقرار یک میلیون نفر تا سال 2050 در مریخ را می دهد گس ویژگی های آموزشی اسنسان های دهه های آینده متفاوت از فضای کنونی می باشد.

آموزش در تلاش شامل چند بخش می باشد:

الف) دوره های آموزشی که حدود 6 هفته آموزش تابستان و 9 ماه تحصیلی می باشد. آغاز سال تحصیلی اول مهرماه تا 31 خردادماه است و دوره ی تابستان 15 تیرماه تا آخر مردادماه هر سال می باشد.

ب) محتوای آموزشی که شامل دو بخش است:
بخش اول آموزش رسمی که بر مبنای کتب درسی است و بخش دوم آموزش تکمیلی که شامل محتوای فراتر از کتاب درسی است مانند زبان، رایانه، المپیاد، تیزهوشان، کانگورو و غیره.

ج) شیوه سنجش و ارزیابی بر اساس استاندارهای نظام توصیفی می باشد و ساختارهای بخشی بر اساس سیاست گذاری های داخلی و شورای عالی آموزش می باشد که به نوعی با الگوی یادگیری در حد تسلط انجام می پذیرد.

د) پرورش و تربیت شامل مواردی از جمله اقتصاد، مهارت زندگی، بهداشت فردی، سلامت جسم و روان، رایانه، زبان آموزشی، مهارت های فردی و بین فردی می باشد.

سیستم آموزشی تلاش شامل آموزش حضوری و غیرحضوری است که این امکان را برای خانواده ها فراهم می کند تا از رویکردهای متنوعی در جهت توسعه ی فردی خود و دانش آموز خود استفاده نمایند. تلاش مجموعه ای است که قصدش خدمت رسانی، توسعه فردی و کمک به آموزش در راستای تفاوت های فردی می باشد.

نظرات خوانندگان
تا کنون هیچ نظری درباره این مطلب ثبت نشده است
نظر جدید
نام*
ایمیل
نظر*

متن تصویر*
مشاهده لیست تمام مطالب...